Sochy - Michal Olšiak

Aktivity při ubytování na Vysočině - Turistika

Hamroň - HamryVýborným tipem na rodinný výlet jsou sochy Michala Olšiaka v okolí Žďáru nad Sázavou. Betonové sochy jsou zasazeny do krásné přírody Žďárských vrchů na Vysočině. Sochy zaujmou na výletě i děti, některé a dá se říci, že většina soch je ztvárněno v nadživotní velikosti.

Tak s výletem začneme třeba v Hamrech n. S. hned za Žďárem u silnice na Přibyslav a dále na Havlíčkův Brod nepřehlédnete sochu koně vytahující povoz z bažin. Jak má vypadat Hamroň podle sochaře M. Olšiaka uvidíte v Hamrech n. S.

V případě, že se Vám i dětem sochy líbí a chcete vidět další Olšiakovu sochu mamut, pokračujte směrem na Najdek odkud se vydáte po červené turistické stezce přes lávku lesem k louce u rozštípené skály. Hned jak vyjdete z lesa uvidíte nádherně ztvárněnou sochu hlavy mamuta. Jako kdyby zrovna před chvílí spadnul do jámy, kterou mu zde nastražili pravěcí lovci mamutů.

Kůň vytahující povoz z bažin - HamrySocha mamut - Najdek

Olšiakův hraniční kámen orlice a levSocha sovy v osadě Yukon u Tří StudníZa Žďárem směrem na Polničku po levé straně nemůžete přehlédnout hraniční kámen. Monumentální sousoší Michala Olšiaka orlice a lva v nadživotní velikosti symbolizující hranici mezi Čechami a Moravou.

V našem výletu za sochami po Vysočině dnes už i mezinárodně proslaveného sochaře Michala Olšiaka budeme pokračovat v Polničce doleva k rybníku plným leknínů (lekníny do zahradního jezírka jsou zde na prodej) v Račíně za betonovou sochou raka.

Udělejte pár fotek, nakupte lekníny a jedeme dál - na sousoší hroši v kašně do Škrdlovic. Jiř známou Polničkou profrčíte rovně až k hlavní silnici Žďár n. S. - Ždírec n. D., Která Vás po odbočení doleva dovede do Škrdlovic. Betonové sousoší hroši v kašně najdete na druhém konci obce před hotelem se stylovým interierem a s typickým názvem U Hrocha.

Betonová socha rak - RačínSousoší hroši v kašně - Škrdlovice

Sova - osada Yukon u Třech StudníTímto bych chtěl i majitele hotelu U Hrocha pozdravit a pochválit mu dokonalý interier restaurace i minigolf. V době kdy jsem s rodinou po sochách cestoval byl interier restaurace ve fázi výstavby (osobní prohlídka) a dnes po shlédnutí fotogalerie mohu jen... smeknout a dodat - dobrá práce.

Přeji hodně spokojených hostů, kteří hledají ubytování na Vysočině resp. více než jen ubytování.

MamlasSocha Želvy - Obytčov