Skořicové zábaly Weyergans

Skořicové zábaly v Relax centru v Bystrém provádíme způsobem splňující certifikaci německé firmy Weyergans. Po několika kvalitních skořicových zábalech Weyergans zejména u delších pobytů je vhodné si s sebou zabalit o číslo až dvě (dle Vaší postavy) menší sukni nebo kalhoty.

Proč skořicové zábaly

Účinky ošetření:Skořicové zábaly

  • úbytek na objemu
  • detoxikace organismu, pročištění organismu
  • celkové zlepšení vzhledu pokožky postižené celulitidou (též křečovými žilami a popraskanými žilkami)
  • výsledkem je stálý a rovnoměrný tlak na všechny ošetřované části těla. Tlak, který vyvíjí fólie zvenku, způsobuje nárůst vnitřního tlaku v mezibuněčném prostoru. Tímto jsou lymfatické a krevní cévy připraveny odvádět přebytečné tekutiny spolu se zplodinami látkové výměny.

Příprava na skořicový zábal

Před procedurou i během celé kůry dbáme na dostatečný příjem tekutin. Klientka by měla v den procedury vypít postupně dva až tři litry vody, aby se mohly tyto zplodiny z organismu úspěšně vylučovat. Nedostatek tekutin ve vazivu se může podepsat na výsledku. Když do pračky nenalijete vodu prádlo se nevypere. Kdo má problémy dodržovat pitný režim můžeme nabídnout bylinkový čaj (rovněž od německé firmy WEYERGANS) kde po jeho požití budete mít pocit sucha v krku.

Průběh skořicových zábalů

Skořicový zábal se skládá ze dvou etap: přípravné fáze (nanášení skořicového krému) a vlastní terapie (tlaková bandáž).  První fáze spočívá v nanášení speciálního skořicového krému, který obsahuje aktivní látky, jako jsou výtažky z břečťanu, lískových ořechů či zázvorový a skořicový olej. Právě skořice v přípravku dominuje natolik, že se zábalu často říká skořicový. Ale pozor, pod tímto názvem se prodává dost laciných napodobenin. Nenechte se tedy zlákat výhodnou cenou: účinek krému nespočívá jen v jeho vůni. Ba naopak, neopatrné dávkování skořicového krému může způsobit alergii.

Aplikace skořicového krému Weyergans

Skořicový krém má dva úkoly: zlepšit buněčný metabolismus (spalování tukových zásob) a podpořit krevní oběh (a tak stimulovat odvod toxických látek). Skořicový krém sám o sobě nemůže způsobit žádný úbytek tuku nebo zlepšení vzhledu pokožky. Je totiž třeba, aby toxiny a odpadní látky z buněk byly odvedeny z těla systémem, který je k tomu určený  to zajišťuje druhá etapa techniky, bandáž.

Bez bandáže jako by skořicový zábal nebyl

Bandáž se provádí pomocí speciální fólie. Výsledkem je stejný rovnoměrný tlak na všechny ošetřované části těla. Tlak (nesmí být velký ani malý), který fólie vyvíjí zvenčí, způsobuje nárůst vnitřního tlaku v mezi buněčném prostoru. Lymfatické a krevní cévy jsou připraveny odvádět přebytečnou tekutinu spolu se zplodinami procesu látkové výměny. Takto putují toxické látky až do orgánů, kterými jsou vyloučeny z těla ven.

Jaký je ideální počet návštěv a délka ošetření?

  • 7 - 10 návštěv, první týden 2 - 3×, následně 1× týdně
  • po úspěšné kúře doporučujeme návštěvy 1× měsíčně pro udržení výsledku
  • doba ošetření je 60 minut čistého času ve skořicovém zábalu