Infra sauna

Princip infra sauny - Proč infra sauna - V čem mimo jiné infra sauna prospívá

infra saunaInfra sauna je určená jak pro potící, tak i léčebné procedury. Je vhodná i pro osoby, které se léčí s krevním tlakem, nebo těžce snášejí vysokou teplotu jako má klasická sauna. Lze doporučit pro nemocné hypertenzí nebo diabetiky. Infra sauna má výborné celkové léčebné účinky. Infračervený tepelný systém je již mnoho let využíván v medicíně.

Na jakém principu infra sauna funguje

Záření infra sauny nemá nic společného s UV zářením, nevyužívá okolní vzduch jako transportní médium. Infračervené paprsky, které zajišťují teplo, jsou neviditelné a ohřívají pouze tělo.Teplo vniká hluboko pod povrch pokožky (cca 4 cm) a tím nastartuje mnoho zdraví prospěšných procesů. Stimuluje svaly a orgány, následkem je silné pocení. Povzbuzuje krevní oběh a látkovou výměnu. Tím dochází k odbourávání tukových buněk, cholesterolu, jedovatých látek a těžkých kovů. Přirozeným zdravým pocením v infra sauně při teplotě 55°C (dá se nastavit teplota až 70°C, ale i nižší) dochází k hloubkovému pročištění.

Proč infra sauna

 • zdravé a příjemné pocení při teplotě od 30 - 70°C
 • po saunování se cítíte nádherně osvěžení, omezuje stres a únavu, zlepšuje imunitní systém
 • příjemné sálavé teplo s velmi dobře snášenlivým vnitřním klimatem
 • ihned snižuje ztuhlost končetin, kloubů a zad
 • snižuje svalové napětí
 • stimuluje krevní oběh, posiluje kardiovaskulární systém
 • působí při léčbě chorobných zánětlivých procesů kůže
 • vhodný doplněk pro redukci váhy. Za 30 minut spálíte asi 600 cal, pomáhá v odstraňování celulitidy
 • součást přípravy sportovců před i po zátěži
 • účinná relaxace a regenerace organismu.

Jak používat infra saunu

 • 1 - 2 krát týdně jako potící kůra při teplotě 50 - 60°C v délce 30 - 40 min. Potivost je 2 krát vyšší než u klasické sauny. Ukončení potící kůry vlažnou vodou ve sprše.
 • Denní použití k prevenci organismu, přípravě ke sportovní činnosti, léčebné kůře a před klasickou masáží v délce 5 - 15 min. Konkrétní léčbu konzultujte se svým lékařem.
 • Nedoporučuje se lidem se silikonovými implantáty.

Infra sauna prospívá spalování kalorií, nadváha

Člověk v sauně spotřebuje 300 kca (běh na 3,5 - 5 km). Teplem trénovaný jedinec může lehce vypotit 600 až 800 kcal bez žádných nežádoucích účinků. Zatímco pokles váhy způsobený ztrátou vody je lehce nahraditelný pitným režimem,spálené kalorie už do organismu dodány nebudou. Protože infračervený termální systém zvyšuje produkci potu 2 až 3krát oproti tradiční sauně, pomýšlení o zvýšeném spalování nadbytečných kalorií dosahuje impozantních hodnot. Infračervený termální systém spaluje 600 a více kalorií za 30 minut.

Infra sauna prospívá zdraví

Při této formě prohřívání se ohřívá nejen povrch těla, ale i hlouběji uložené tkáně a dochází k rychlejšímu prohřátí těla než při klasickém saunování. Další výhodou je nižší okolní teplota vzduchu (cca 55°C) a tím je tato terapie zpřístupněna lidem, kteří nemohou ze zdravotních důvodů využívat klasické sauny.

Detoxikace v infrasauně

Dlouhodobým výzkumem bylo prokázáno, že složení potu v obyčejné sauně z 95 - 97% tvoří voda. V infrakabině pak jen 80 - 85%, zbytek tvoří tukové buňky a cholesterol, v tucích rozpustné jedy, těžké jedy, kyseliny, sodík a čpavek. Z toho vyplývá, že v klasické sauně se vyloučí potem jen 5% škodlivin, kdežto v infra sauně 15%.