Floating

FloatingPodstatou příjemné relaxace ve floatingu je uzavřený prostor (není podmínkou, víko si můžete sami snadno kdykoliv otevřít nebo zase zavřít) a hodně hustá slaná voda složením podobná Mrtvému moři. Uvnitř floatingu si můžete zapnout relaxační hudbu, zhasnout nebo nechat rozsvícené světlo.  Jako nadstandardní vybavení v našem floatingu v penzionu v Bystrém (jedinému floatingu v Pardubickém kraji) jsou vodní sloupce, vířivka a dorozumívací zařízení s obsluhou intercom. Floating v Bystrém svou plnou výbavou patří mezi ty nejlépe vybavené floatingy v České republice.

Co je floating

FLOATING simuluje prostředí Mrtvého moře, umožňuje beztížné plavání těla na hladině a spolu s teplotou lázně a zejména hustotou hodně slané vody vytváří ideální podmínky pro rehabilitaci a regeneraci fyzických i duševních sil.

Krevní tlak se stabilizuje, proud krve přináší více výživných a hojivých látek ke všem buňkám v těle a urychluje tak odplavení odpadních látek. Následkem těchto blahodárných procesů spolu s hlubokou relaxací, uvolnění a dokonalou masáží svalů a páteře umožňuje floating zlepšení kondice a celkového zdravotního stavu. Ležíte v ideálním tvaru, ze všech stran hýčkán stejnou teplotou, ať již vzduchu nad hladinou nebo magickým roztokem a necháváte na sebe působit minerály z Mrtvého moře, masážní trysky a relaxační hudbu.

Komu doporučit floating

FLOATING nejčastěji využívají lidé s různými kožními onemocněními (lupenka, atopický ekzém), s poškozením pohybového aparátu (klouby, páteř, ischias), s poúrazovou nebo pooperační ztuhlostí kloubů, s depresemi, stresy, neurózami a únavovým syndromem, onemocnění dýchacích cest.

Prostředí floatingové vany je vhodné pro vyznavače jógy a meditačních technik. Tělo i mysl ve stavu izolace od vnějších podnětů upadá do stavu hluboké relaxace, klidu a odpočinku, je to stav velice příjemný, tělo je uvolněné, ovšem vědomí zůstává bdělé. Tělo nemusí bojovat s gravitační silou a díky tomu se může daleko snadněji uvolnit. Nadnášeni měkkou a poddajnou vodou, bez zatnutých svalů, aniž byste se potopili pod hladinu.

V našem floatačním tanku je také vířivka, perlátor, hudba a ovládání světla. To vše si člověk může kdykoli v průběhu floatingu zapnout a vypnout. Zjistí, že jsou tam madla, kterých se může držet, že si může zapnout hudbu. Pro hlubší zážitek a hlubší relaxaci doporučujeme tyto věci vypnout a jen se vznášet v tichu a tmě, protože pak člověk lépe vnímá uvolnění.

Jaké má floating účinky?

 • absolutní relaxace
 • redukce únavy
 • odstraňuje stresy a deprese
 • snižuje chronické formy většiny kožních onemocnění ( lupenka,ekzémy, alergické projevy a jiné chronické záněty kůže)
 • blahodárně působí na celý organismus (hlavně pohybový aparát), stavy po operacích pohybového aparátu, ztuhlost kloubů aj.
 • Urychluje hojení ran včetně povrchních spálenin
 • relaxace a regenerace po fyzické námaze


Účinek se zvyšuje v kombinaci s:

 • klasickou masáží a reflexní terapií
 • lymfodrenáží, vhodnou při výskytu otoků, cévní nedostatečnosti, celulitidě, rehabilitaci sportovců a pracovníků s vysokým zatížením dolních končetin
 • sekvenční tlakovou drenáží přístrojem
 • hloubkovou masáží proti celulitidě s použitím aktivních látek,odbourávajících lehčí formy "pomerančové kůže"

Kontraindikace:

 • veškerá plísňová onemocnění
 • otevřená chirurgická rána
 • čerstvý výsev lupenky, ekzému

Floating doporučuje 9 z 10 lékařů...

...ten 10. floating nezná...

Proč si dopřát návštěvu floatingu, jaký je princip floatingu a na jaké zážitky se připravit. Floating blahodárně působí i na pleť, svaly, klouby a jak působí na psychiku?

Rozhodnutím Státního ústavu pro kontrolu léčiv Praha z pověření Ministerstva zdravotnictví ČR je Floatingová vana díky svým prokazatelným léčebným účinkům zařazena mezi prostředky zdravotnické techniky. (§62 odst.3 zák.20/1996 Sb.).